Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 9513343



*

nr 951 3343


Laila Prytz

(f. 1907), Sverige


Färglitografi, Laila Prytz (f. 1907), 23/40, "Pochoir", bladets mått: 31 x 23


Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 mars 2015
kl 19:28:31


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/3 18:01:56 1      150 kr
28/3 15:02:35 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Laila Prytz

Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.

Läs mer om Laila Prytz
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik laila prytz litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr